Żyletki do golenia brody prawdziwego mężczyzny

Maszynki do golenia na żyletki to gadżet który po wielu latach dominacji maszynek systemowych znów zyskuje na popularności. Szlachetność metali, z których są wykonane, trwałość i klasyczny wygląd idą w parze z precyzją golenia.

Kluczowym dla dokładności golenia jest odpowiedni dobór typu maszynki do rodzaju skóry i zarostu. Maszynki z otwartym grzebieniem, czyli regulacją szczeliny między ostrzem a dolną częścią głowicy, dedykowane są mężczyznom o twardym, kilkudniowym zaroście. Natomiast maszynki do golenia na żyletki Menspace z zamkniętym grzebieniem są doskonałe do codziennego golenia jednodniowego zarostu.

Aby maszynka na żyletki precyzyjnie usuwała zarost, powinna gładko przesuwać się po skórze twarzy. Gdy golenie powoduje podrażnienie skóry, warto pomyśleć o maszynce z zamkniętym grzebieniem. Gdy żyletka nie zbiera dobrze zarostu i wymaga kilkukrotnego golenia w tym samym miejscu, dobrze zmienić maszynkę na tę z otwartym grzebieniem. Z kolei gdy żyletka dobrze chwyta zarost, ale szarpie go i potrzeba dużej siły, by przesunąć ostrze po twarzy, należy wymienić żyletkę na ostrzejszą.

Metale szlachetne wykorzystane do wykonania głowicy i drewno, żywica syntetyczna lub róg bawoli jako kompozyt rękojeści, to gwarancja doskonałej trwałości i charakterystycznego, przyciągającego wzrok designu. Taki gadżet to wizytówka każdego mężczyzny i doskonały pomysł na prezent.

Post navigation