Jak znaleźć idealny podkład do twarzy

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że w codziennym makijażu najistotniejszą rolę odgrywa podkład. Ważne jest, aby wybierać go starannie i dopasować do indywidualnych potrzeb. W tym przypadku nie warto sugerować się tym, który kosmetyk sprawdza się u koleżanki, bowiem każda cera jest inna.

Jak wybierać podkład

Przede wszystkim podkład powinien być dopasowany do typu cery, należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma się skórę suchą, tłustą, normalną czy może mieszaną – w każdym przypadku lepiej się sprawdzi inny produkt. W sklepach z kosmetykami można znaleźć wiele podkładów, więc wybranie idealnie dopasowany go do typu cery nie powinno być dużym wyzwaniem. Kolejnym ważnym punktem powinien być dobór odpowiedniego odcienia produktu. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrany podkład jest niewidoczny – nie może być zbyt jasny, ani za ciemny. Sprawdzanie koloru kosmetyku powinno odbywać się w świetle dziennym, dlatego też dobrze nałożyć trochę produktu na twarz, a następnie sprawdzić jak prezentuje się nie w świetle sklepowych lamp, lecz na zewnątrz.

Chcąc kupić idealnie dopasowany podkład warto odwiedzić dobry sklep z kosmetykami Ciao, w którym można skorzystać z testerów i liczyć na fachową poradę pracownika.

Post navigation