Zastosowanie gliceryny farmaceutycznej

Gliceryna to surowiec szeroko wykorzystywany w wielu produktach, od kosmetycznych po medyczne. Wykazuje bardzo dobre właściwości na skórę, przez co została doceniona, stad jej ogromna popularność.

Gliceryna farmaceutyczna wykorzystywana jest do produkcji równego rodzaju produktów leczniczych.
Gliceryna stosowana jest jako lek, który ma postać płynu, kropli do oczu, a nawet czopków doodbytniczych. W składzie tego typu produktów odnajdziemy substancję czynną (którą jest glicerol, występujący zwykle jako 86 proc. roztwór) oraz substancję pomocniczą. Gliceryna produkowana jest też naturalnie przez nasz organizm (produkują ją głównie nerki i wątroba).

Gliceryna farmaceutyczna dostępna w Mydlasie.pl może być też podawana doustnie-wykazuje wówczas działanie przeczyszczające. Podobny efekt uzyskuje podczas stosowania czopków glicerynowych. Sama gliceryna wykazuje też właściwości natłuszczające i nawilżające. Substancja ta w postaci farmaceutycznej znalazła też zastosowanie zewnętrznie. Zalecana jest w nadmiernym rogowaceniu i pękaniu naskórka, przy różnego rodzaju podrażnieniach, gdzie konieczne jest silne natłuszczenie skóry. Gliceryna stosowana na skórę wykazuje łagodne działanie przeciwzapalne. Jednak u niektórych osób może ona wywoływać alergie, ponieważ tak jak w przypadku każdego innego surowca, również na glicerynę można być uczulonym. Uczulenie na glicerynę objawia się zwykle w postaci drobnej, czerwonej wysypki. Jeżeli taka wystąpi, wówczas konieczne jest unikanie wszelkich produktów zawierających ja w składzie.

Post navigation