Wosk do wąsów – sposób na niesforny zarost

mężczyzna z wąsamiWąsy wyraźnie wracają do łask. Jeszcze niedawno nosili je głównie starsi mężczyźni. Obecnie także młodzi. Niedawno moda na obfity zarost – brody i wąsy – wróciła. Wąsy jednak zajmowały w tym układzie „drugi plan”. Obecnie to właśnie one – nie brody – zajmują „plan pierwszy”. Dlatego wielu mężczyzn szczególnie o nie dba, używając w tym celu wosku do wąsów.

Czym dokładnie jest wosk do wąsów? I na czym polega pielęgnacja wąsów z użyciem takiego wosku?

Wosk do wąsów ma konsystencję „mazi” – dość twardej, lecz szybko rozpuszczającej się między palcami. Jest nieco żółtawy, miodowy, lecz po rozprowadzeniu na wąsach staje się bezbarwny. Niektórzy producenci oferują woski do wąsów o zapachu drzewa sandałowego. Inni natomiast – limonki.

Wosk sprawia, że wąsy stają się ujarzmione, uładzone, a zarazem utrwalone w nadanej im formie na wiele godzin. Prócz tego wąsy odżywia, nadaje im blask.

Na średniej długości wąsy aplikuje się zazwyczaj trzy warstwy tego specyfiku – tylko wtedy mam gwarancję, że nie stracą formy.

Woski do wąsów nawiązują do kultury gentlemeńskiej, stąd opakowania tych wosków utrzymane są często w estetyce retro.

Ceny wosku do wąsów są dość wysokie, zaczynają się od około 40 zł za 30 ml opakowanie. Na szczęście wosk do wąsów jest bardzo wydajny.

,

Post navigation