Woda różana i jej rola w pielęgnacji skóry

Istnieją kosmetyki, które można stosunkowo łatwo zdobyć lub nawet wyprodukować (w zaciszu własnego domu). Niestety, większość z nich jest niedoceniona. Należy do nich między innymi woda różana. Jakie są jej właściwości w jakich przypadkach najlepiej ją stosować?

Właściwości przeciwbakteryjne

Wodę różaną stosuje się przede wszystkim w celu ochrony powierzchni skóry przed działaniem bakterii i innych drobnoustrojów. Stąd też często wykorzystuje się ją do pielęgnacji cery trądzikowej. Substancje zawarte w wyciągu z róży sprawiają, że powierzchnia skóry jest zdrowsza i przede wszystkim odpowiednio odkażona.

Usuwanie niedoskonałości

Zastosowanie wody różanej sprawdza się również w przypadku, gdy skóra ulega przyspieszonemu utlenianiu, bądź też posiada niewielkie uszkodzenia swojej struktury. Zawarte w wodzie różanej składniki sprawiają, że poszczególne komponenty naskórka i skóry właściwej są szybko odbudowywane, co wpływa na spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Młodszy wygląd

Zawarte w wodzie różanej składniki wpływają na ogólne poprawienie wyglądu skóry. To dzięki niej zostają wyeliminowane (bądź złagodzone) zmarszczki, które zawsze kojarzyły się z procesem starzenia. Warto również dodać, że woda różana może być stosowana nie tylko na skórę twarzy, ale również na całe ciało (tu przykład). Woda różana sprawia też, że skóra staje się mniej napięta i lepiej nawilżona. W naturalny sposób przedkłada się to na zwiększony komfort i na poprawę wyglądu.

Podsumowując, właściwości wody różanej są dla ludzkiej skóry wręcz zbawienne. Mimo to, stosuje się ją dość rzadko, co oczywiście ma negatywny wpływ na kondycje skóry twarzy u wielu osób.

Post navigation