Kiedy warto sięgnąć po puder transparentny?

Produktem, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce kobiety, jest transparentny puder. Ten idealnie nadaje się zarówno jako baza matująca do skóry tłustej lub mieszanej jak i jako kosmetyk wykańczający makijaż. Jakie właściwości ma bezbarwny puder i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć?

Puder transparentny – skuteczne matowanie przez wiele godzin

Jak sama nazwa wskazuje, transparentny puder jest bezbarwny i nie nadaje skórze koloru. Jego podstawową funkcją jest matowienie – idealnie nadaje się więc do cery, która nieestetycznie się błyszczy. Sięgając pod puder niekoloryzujący, zapewnimy sobie świeżą, ładną cerę, nie martwiąc się o dopasowanie właściwego odcienia produktu.

Zastosowanie pudru transparentnego

Po puder transparentny warto sięgnąć w dwóch sytuacjach. Ten może nam posłużyć jako wykończenie makijażu – nie będzie wtedy kontrastował kolorem z innymi kosmetykami do make upu. Inna możliwość to wykorzystanie pudru transparentnego jako bazy – ten w zupełności nam wystarczy, jeśli mamy gładką, zdrową cerę bez przebarwień czy blizn i zależy nam jedynie na jej zmatowieniu. Wybierając bezbarwny puder, zapewnimy sobie naturalny efekt i sprawimy, że cera będzie wyglądała młodo.

Post navigation