Czy warto kupować kosmetyki dla mężczyzn?

Rozmawiając o kosmetykach można spotkać się z poglądem mówiącym, że męskie kosmetyki nie są potrzebne i stanowią chwyt marketingowy, mający jedynie zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć do sklepów nową grupę klientów. Zarzutem jest rzekoma niewielka, jeśli nie żadna, różnica pomiędzy kosmetykami męskimi i damskimi. W rzeczywistości jednak różnice są i często bywają znaczne – na czym polegają?

Inny zapach

Oczywistą cechą, jaka różni kosmetyki dla mężczyzn od tych dedykowanych kobietom jest zapach. Wiele „damskich” kosmetyków posiada kwiatowe, owocowe czy inne intensywne zapachy, które długo utrzymują się na ciele. Może to nie odpowiadać części mężczyzn, którzy woleliby używać męskich kosmetyków, dopasowanych do ich perfum i gustu zapachowego.

Odmienna struktura skóry

Kobiety mają nieco delikatniejszy naskórek, poddawany działaniu żeńskich hormonów płciowych – stąd na przykład cellulit, który raczej nie spotyka panów. Za to ci często borykają się z nadmiernym rogowaceniem i przesuszaniem skóry.

Inne problemy pielęgnacyjne

Mężczyźni spotykają się także z innymi wyzwaniami pielęgnacyjnymi, na przykład w kwestii włosów – testosteron powoduje, że z wiekiem osłabiają się i zaczynają wypadać, co zwykle nie dotyczy (lub dotyczy w o wiele mniejszym stopniu) pań. Dlatego też wiele kosmetyków dla mężczyzn przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy i włosów tworzy się pod kątem właśnie tego problemu.

,

Post navigation