Tajemnica białych zębów

blanxMyć zęby uczymy się jako bardzo małe dzieci. Powinniśmy więc być specjalistami w myciu zębów. Jak się jednak okazuje, nie brakuje osób, które lekceważą codziennie czynności, takie jak na przykład czyszczenie zębów, i robią to po prostu bardzo niepoprawnie.

Zbyt krótkie szczotkowanie

Podstawowy błąd to zbyt krótki czas szczotkowania uzębienia. Ażeby porządnie wyczyścić wszystkie zakamarki naszej szczęki koniecznie trzeba poświęcić na to kilka minut. Mycie zębów przez wiele osób trwa natomiast często co najwyżej pół minuty.

Ponadto, ludzie mają skłonność do przesadnego szorowania przedniej strony zębów, gdyż jest ona widoczna. Zbyt niestarannie natomiast szczotkują pozostałe części zębów, co kończy się tym że zęby chorują, a także żółkną.

Złe pasty

Warto mieć na uwadze, że ludzie również nie przywiązują wagi do tego jakie pasty kupują. Warto natomiast nie raz nieco dopłacić do pasty do zębów, ażeby mieć pewność, że zawiera ona odpowiednie składniki. Najtańsze pasty, wyprodukowane przez nieznane firmy, często nie są w stanie doczyścić zębów.

Ponadto, warto, przynajmniej od czasu do czasu używać pasty blanx white shock. Tego rodzaju środek działa bowiem wybielająco pomagając pozbyć się z zębów osadu.

Post navigation