Skuteczne sposoby na wrastające włoski

Wrastanie włosków po depilacji to bardzo częsty problem z którym zmagają się kobiety. Niezależnie od tego czy używają maszynki, wosku, depilatora ten problem ciągle występuje. Jest kilka skutecznych sposobów, aby poradzić sobie z tą dolegliwością.

zdjęcie kobiety pielęgnującej nogi

Najważniejsze jest to aby regularnie przed i po depilacji stosować peelingi złuszczające martwy naskórek. Dzięki temu włoski mogą łatwiej przebić się przez skórę i nie wrastają. Od początku rosną we właściwym kierunku. Jeśli golimy włoski maszynką, trzeba pamiętać aby robić to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Ważne jest także odpowiednie nawilżenie skóry.

Stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto stosować różne produkty dostępne na rynku o działaniu złuszczającym i nawilżającym niż później walczyć z nieestetycznymi zaczerwienieniami. Jeśli jednak już do tego dopuścimy najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie terapia na wrastające włoski w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym (zobacz przykład: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja/wrastajace-wloski). Takie zabiegi pomagają nie tylko pozbyć się problemu ale można także za ich pomocą zniwelować widoczność blizn powstałych po nieudanych domowych eksperymentach z usuwaniem włosków. Warto oddać się w ręce specjalisty i cieszyć się gładkimi nogami przez długi czas.

Post navigation