Rodzaje pędzli do golenia

Pędzle do golenia to jedne z podstawowych narzędzi do pielęgnacji w domu każdego mężczyzny. Warto jednak wiedzieć, jakie są jego rodzaje, by dokonać trafnego wyboru podczas jego zakupu.

Pędzel z włosia borsuka

Pędzle do golenia, wykonane z włosia borsuka, posiadają największe zróżnicowanie na rynku. Posiadają różne odmiany włosia, a ich cena jest bardzo różna. Tego rodzaju włosie dobrze zatrzymuje wodę i nie wchłania jej w zbyt dużym stopniu, dlatego też wysycha dużo szybciej niż inne odmiany. Takie pędzle są bardzo wytrzymałe, a przy tym powoli się zużywają.

Pędzel z końskiego włosia

Obecnie stosuje się je raczej rzadko, choć charakteryzują się dużą trwałością i delikatnością. Było bardzo cenione dawniej, kiedy nie używano włosia borsuczego.

Pędzel ze szczeciny dzika

Pędzel do golenia tego typu jest zwykle tańszy od takiego, wyposażonego we włosie borsuka. Jego włosie charakteryzuje się większą sztywnością i twardością, a ponadto mocniej nasiąka wodą. Dobrze pielęgnowane, również posłużą długie lata.

Pędzel z włosia syntetycznego

Obecnie cieszy się dużą popularnością. Dzięki nowym metodom produkcji, pędzel z takiego włosia może okazać się bardzo miękki i elastyczny. Ponadto, sztuczne tworzywo zapewni bardzo długą trwałość.

, ,

Post navigation