Puder – wisienka na torcie

Prawie każda kobieta ma w swojej kosmetyczce puder. Sypki bądź w kamieniu. Do czego służy ten kosmetyk i czy rzeczywiście jest niezbędny?

Wykończenie na medal
Puder służy do wykończenia makijażu. Puder do twarzy jest zwykle ostatnim etapem makijażu, już po nałożeniu korektora i podkładu. Później pozostaje tylko pomalować oczy i usta. Od jakości zakupionego pudru wiele zależy, ponieważ to ten końcowy element czyli puder, będzie decydował głównie o trwałości make-upu.

Rodzaje pudrów
Puder transparentny, jak sama nazwa wskazuje, jest przezroczysty, nie nadaje cerze koloru. Niektóre kobiety używają tylko takich pudrów, pudrów transparentnych, ponieważ odpowiedni kolor i wyrównanie niedoskonałości uzyskały już wcześniej poprzez użycie odpowiedniego podkładu. Inne panie z kolei wolą pudry barwiące skórę, w odpowiednim dla siebie odcieniu. Nie można jednoznacznie powiedzieć, który puder jest lepszy, ponieważ każda pani musi dopasować go indywidualnie do swojej cery.

Niższa i wyższa półka
W drogeriach można znaleźć pudry z różnych półek – chodzi oczywiście o cenę, ale czy cena zawsze idzie w parze z jakością? Niekoniecznie. Ważne będzie rozeznanie wśród innych kobiet – jakie pudry one polecają, czy reklamowana nowość jest warta zakupu? Czasem okaże się, że tak, czasem – że niekoniecznie. Tak czy inaczej każda pani, która maluje się na co dzień czy od święta, powinna puder posiadać, bo jest to swego rodzaju wisienka na torcie, uwieńczenie makijażu.

Post navigation