Jak przeciwdziałać powstawaniu rozstępów

Niektóre kobiety są bardziej predysponowane do powstawania rozstępów – mowa tu oczywiście o kobietach w ciąży. Powinny one w szczególności dbać o ujędrnianie skóry brzucha, a także partii ciała, które w ciąży ulegają rozszerzeniu.

Co daje maść na rozstępy

Maść na rozstępy pozwala:

-ujędrnić skórę
-napiąć ją
-zapobiega powstawaniu rozstępów
-spłyca już istniejące rozstępy

Dzięki aktywnym składnikom wnikającym w głąb skóry, maść ma wysoce skuteczne działanie naprawcze oraz profilaktyczne.

Jak stosować produkty na rozstępy

Najlepszym sposobem zapobiegania rozstępom jest regularne stosowanie maści na rozstępy. Każdego dnia już od pierwszych dni ciąży warto brać naprzemienne ciepło-zimne prysznice. Ujędrniają one skórę i poprawiają jej ukrwienie. Wpływa to korzystnie na wchłanianie aktywnych składników zawartych w preparacie na rozstępy. Po zakończeniu prysznicu chłodnym strumieniem wody należy wmasować w brzuch, biodra i uda porcję maści kolistymi ruchami.

Za powstawanie czerwono-sinych pręg na skórze odpowiadają rozciągające się włókna kolagenu, które rozciągają się i pękają, a potem nie regenerują się. Całkowite usunięcie rozstępów możliwe jest jedynie dzięki zabiegom medycyny estetycznej, jednak można je znacznie spłycić stosując dobrej jakości kremy i maści oraz pielęgnując skórę. Najlepszym jednak sposobem na brak rozstępów jest zapobieganie ich powstawaniu, czyli używanie maści gdy skóra jest najbardziej podatna na rozciąganie.

Post navigation