Jak pozbyć się odcisków?

Poruszanie się pieszo z odciskami na stopach to istny koszmar. W jaki sposób można zapobiec ich powstawaniu i jak z nimi walczyć, gdy już zagościły na stópkach?

Odciski

Małe partie zrogowaciałej skóry nazywamy odciskami. W wyniku nadmiernego ucisku skarpet lub obuwia często pojawiają się na palcach u stóp. Rozróżniamy dwa rodzaje odcisków: twarde i miękkie. Pierwsze powstają na koniuszkach, czubkach lub bokach palców i są wyposażone w trzon, który uciska końcówki nerwów, wywołując ból. Odciski miękkie powstają pomiędzy palcami u stóp – są miękkie z powodu zwiększonej wilgotności oraz ciepła. Mimo tego, że nazwa pozornie sugeruje, że są mniej dokuczliwe, to niestety tak nie jest i są one bardzo bolesne.

Pozbywanie się odcisków

Najlepiej nie dopuszczać, aby odciski powstawały poprzez dobieranie odpowiednio wygodnego i dopasowanego obuwia. Jednak gdy już dojdzie do powstania problemu, możemy skorzystać z produktów Scholl w celu zabezpieczenia czy usunięcia odcisku. Do tego celu możemy użyć ekspresowego aplikatora na odciski 2 w 1, który łagodzi ból, ponieważ zmniejsza odcisk. Widoczna poprawa jest po 5 dniach. Produkty Scholl są wielokrotnego użytku i leczą różne rodzaje odcisków. Kolejnym pomocnym narzędziem mogą być wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem, które stosuje się, aby natychmiast przynieść ulgę przez zmniejszenie ucisku na dane miejsce. Plastry działają tylko na odcisk, nie ingerując w zdrową skórę dookoła niego.

Post navigation