Podkład – zadania, rodzaje, zastosowanie

DEFINICJA I ZADANIA PODKŁADU
Podkład jest pierwszą warstwą makijażu. jego celem jest poprawa wyglądu skóry. Jest jak gdyby bazą pod całą resztę makijażu. Odpowiednio wykonany może wyrównać powierzchnię skóry oraz jej koloryt, wygładzić wszelkie nierówności, a także wyeliminować różnego rodzaju przebarwienia. Podkład (np. podkład loreal) pielęgnuje skórę i wpływa na jej ochronę np. przed nadmiernym promieniowaniem.

RÓŻNE RODZAJE PODKŁADU I ICH ZASTOSOWANIE
Bodaj najczęściej stosowanym typem podkładu Loreal jest tzw. fluid, a więc podkład w płynie. stosowany jest w różnych rodzajach skór – od suchej, poprzez normalną i dojrzałą aż po mieszaną. Jego podstawą jest olej lub też woda, może zawierać również puder lub nawilżacze np. glicerynę. pokrywa skórę w stopniu umiarkowanym lub lekkim. Fluidy na bazie wody nie są łatwe w rozprowadzaniu, cała czynność musi być przeprowadzona błyskawicznie, gdyż w innym wypadku może dojść do efektu „pokrycia kredą” twarzy.

Innym typem podkładu jest podkład w kremie. Stosuje się go w przypadku posiadania skóry suchej, posiada bowiem doskonałe właściwości pielęgnacyjne. Może wygładzać nierówności skóry i jej przebarwienia, gdyż zazwyczaj jest mocno kryjący.

Z kolei tonujący krem na dzień to środek pomiędzy kremem a make – upem. Daje skórze lekkie zabarwienie i jego zaletą jest delikatne krycie, co może być wykorzystywane dla podkreślenia lekkiej opalenizny.

Oprócz tych wyżej wymienionych istnieją również podkłady posiadające postać pianki (lub musu), kompaktowe (w sztyfcie lub tygielku), w pudrze (lub pudrowo – kremowy) lub mineralne.

Post navigation