Podkład mineralny – jak znaleźć idealny dla siebie?

Znalezienie doskonałego podkładu nie jest zadaniem prostym. Bardzo często już wydaje się, że jest się o krok od idealnego koloru i faktury, gdy okazuje się, że jednak to nie to. W takiej sytuacji warto sprawdzić, jak na twarzy sprawdza się podkład mineralny. Ale jak znaleźć ten perfekcyjny?

Kluczową kwestią jest znalezienie odpowiedniej marki, która produkuje podkład mineralny w dopasowanym do cery kolorze. W celu znalezienia idealnego koloru warto jest zamówić próbki podkładu różnych producentów, aby przekonać się, który z nich jest najlepszy.

podkład mineralnyGdy już uda się znaleźć doskonały kolor podkładu, trzeba nauczyć się w jaki sposób go aplikować. Istnieją dwa sposoby nakładania podkładu mineralnego: na sucho oraz na mokro. Wartym podkreślenia jest fakt, że możliwe jest uzyskanie zarówno mocnego krycia, jak i zdecydowanie delikatniejszego. Wiele zależy od umiejętności oraz sposobu aplikacji podkładu.

Podkład mineralny zazwyczaj nie wymaga dodatkowego przypudrowania. Jeżeli natomiast chodzi o posiadaczki wyjątkowo tłustej cery, warto wprowadzić kosmetyk matujący do swojej codziennej pielęgnacji. Z pewnością jednak nie ma potrzeby rezygnowania z minerałów na rzecz tradycyjnego podkładu.

Warto pamiętać, że podkład mineralny to rozwiązanie dla kobiet, które lubią naturalny wygląd oraz ładne wykończenie makijażu. Co prawda, możliwe jest uzyskanie silnego krycia, jednak nawet ono wygląda wyjątkowo zdrowo i nie wydaje się być przesadzone.

Post navigation