Pielęgnowanie włosów za pomocą olejków

Olejowanie włosów stało się jednym z najmocniejszych i najpopularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. We wszystkich czasopismach czy portalach internetowych poświęconych tematyce urodowej poczytać można informacje o tym, jak prawidłowo to robić. Regularne olejowanie rzeczywiście przynosi włosom bardzo dużo korzyści, stają się one zdrowsze oraz po prostu wyglądają lepiej.

Pielęgnowanie włosów za pomocą olejku

Osoby, które chciałyby zacząć swoją pielęgnację włosów przy użyciu olejków, mogą czuć się na początku przytłoczone ogromną liczbą różnego rodzaju olejów, które dedykowane są do różnego rodzaju włosów. Zastanawiają się też, jak prawidłowo wykonywać zabieg olejowania, bo nie pogorszyć ogólnego wyglądu włosów. Martwią się, że mogą bardziej się przetłuszczać, stracić puszystość i wyglądać na oklapnięte. Na początek warto zatem wybrać jakiś olej, który jest przeznaczony do różnego rodzaju włosów, a jego aplikacja jest prosta i przyjemna. Dobrą opinią cieszy się na przykład Loreal mythic oil, który polubiło naprawdę wiele kobiet.

Jak olejować włosy

Wybierając przykładowy Loreal mythic oil z drogerii Gobli lub jakiś inne tego typu kosmetyk, należy nałożyć go od połowy włosów aż po same końce, dokładnie wcierając go w pasma. Następnie włosy zakręcamy w ciepły ręcznik, tak zawinięte trzymamy przez godzinę lub dwie. Potem wystarczy włosy umyć ciepłą wodą i po prostu rozczesać. Już po pierwszym użyciu będą bardziej nawilżone i elastyczne, natomiast regularne olejowanie przyniesie również zdecydowaną poprawę ich zdrowia.

Post navigation