Olejek rozmarynowy jako składnik szamponu

Okazuje się, że rozmaryn ma wiele cennych właściwości leczniczych i kosmetycznych. Dlatego też olejek rozmarynowy coraz częściej wykorzystywany jest jako składników kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i mycia włosów, na przykład szamponu rozmarynowego: https://gramnatury.pl/pl/p/Ekologiczny-szampon-rozmarynowy-LillaMai/294

Olejek rozmarynowy i jego właściwości

Zapach olejku rozmarynowego daje przede wszystkim poczucie świeżości. Stąd olejek stosowany może być też w pastach do zębów, gdyż jego stosowanie sprawia, że jama ustna pozostaje na dłużej pachnąca i świeża. Szampon rozmarynowy z kolei to propozycja doskonała dla wszystkich, a przede wszystkim osób borykających się na co dzień z problemem łupieżu.

Dlaczego rozmaryn?

Rozmaryn działa stymulująco, poprawia krążenie, a przym tym zapewnia odpowiednie odżywienie cebulek włosowych. Sprzyja to oczywiście włosom zdrowym i gęstym. Olejek rozmarynowy stosowany jest też niekiedy w kosmetykach przeznaczonych do mycia ciała. Zapewnia bowiem dobre ukrwienie i odżywienie skóry, która zyskuje dzięki niemu zdrowszy wygląd. Co ciekawe, wyjątkowe właściwości olejku rozmarynowego znano już w wieku XIV, kiedy to królowa Węgier Elżbieta  z rodu Piastów stosowała go chętnie i często. Obecnie jego popularność nie maleje.

Post navigation