Olejek arganowy – najważniejsze właściwości

Dla wielu osób, w przypadku produktów takich jak olejek arganowy cena nie gra roli. Czym więc jest ten produkt, skoro tak wielu ludzi (a zwłaszcza kobiet) jest w stanie zapłacić za niego sporo pieniędzy? Oto jego najważniejsze właściwości.

Tłoczony na zimno, czy na gorąco?

Olejek arganowy pozyskiwany na gorąco nie ma tak wielu korzystnych właściwości, jak jego odpowiednik pozyskiwany na zimno. W tym przypadku, tłoczy się go bezpośrednio z orzechów. W jego składzie można znaleźć mnóstwo kwasów tłuszczowych, w tym omega-6 i omega-9. To jednak nie wszystko. Olejek arganowy to również bogactwo witaminy E, która korzystnie wpływa na właściwości antyoksydacyjne (odmładzające) produktu. Jak łatwo się domyślić, stosowanie olejku doprowadzi więc do wzmocnienia kondycji skóry i wytworów naskórka.

Skwalen – ukryte bogactwo olejku

Cenę olejku arganowego podbija skwalen, dzięki któremu produkt ten uzyskuje właściwości dodatkowej ochrony lipidowej. To dzięki niemu skóra staje się o wiele lepiej natłuszczona, co przedkłada się na konkretne korzyści zwłaszcza w okresie zimowym. Nie bez znaczenia są również ceramidy, które – zawarte w skwalenie – wzmacniają strukturę tkanki skórnej. Nie bez powodu nazywa się je spoiwem, bądź nawet cementem komórek skórnych.

Podsumowując, olejek arganowy sprawdza się zwłaszcza w pielęgnacji skóry, jak również wytworów naskórka. Co więcej, ze względu na jego naturalne pochodzenie, jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Jego stosowanie nie wiąże się z wieloma obostrzeniami, z pominięciem stanu uczulenia na składniki zawarte w nim.

Post navigation