Oczyszczanie u kosmetyczki

Kobiety posiadające skórę wrażliwą nie mogą pozwolić sobie na każdy sposób oczyszczania cery, która po zbyt silnym peelingu mechanicznym lub enzymatycznym będzie w bardzo kiepskim stanie. Taki rodzaj cery wymaga delikatnego oczyszczenia, a jeśli ma być ono głębsze należy wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Kawitacja jest procesem złuszczającym martwy naskórek. Wchodzi w cerę zdecydowanie głębiej, niż peelingi stosowane w domu – zarówno te mechaniczne jak i zawierające enzymy mające poradzić sobie z problemem.

Kawitacja polega na wykorzystaniu zjawiska zmniejszania ciśnienia wody. Podczas tego procesu ciecz w szybkim tempie zmienia się w gaz. Na początku zabiegu twarz musi być wilgotna, przez co dzięki działaniu na nią ultradźwiękami zmniejsza się ciśnienie pęcherzyków, które pękają niszcząc przy tym rogowe warstwy martwego naskórka.

Dla kogo?

Peeling kawitacyjny dostępny w Warszawie: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-kawitacyjny jest w każdym dobrym salonie kosmetycznym. Jest to zabieg nieinwazyjny i w stu procentach bezpieczny, dlatego może być stosowany nawet u kobiet posiadających bardzo wrażliwą cerę.

Zwykle peelingi odradzane są u osób borykających się z problemami skórnymi takimi jak trądzik – w przypadku peelingu kawitacyjnego nie trzeba się o to martwić. Wręcz wskazane jest skorzystanie z tego zabiegu w celu przyspieszenia zaniku nieestetycznych, chorobowych zmian jakie powoduje trądzik różowaty.

Jedynym ważnym do zapamiętania zastrzeżeniem jest to, ze peeling powinien być wykonywany od jesieni do wiosny, aby złuszczona skóra nie była narażona na działanie zbyt silnych promieni słonecznych.

Post navigation