Jak nauczyć się robić makijaż?

Wydawać by się mogło, że nałożenie makijażu to żadna sztuka. Oczywiście, nie ma chyba kobiety, która nie potrafiłaby nałożyć na twarz makijażu. Jednakże, poprawny makijaż nie jest już tak częstym zjawiskiem.

Nierówności – jak ich uniknąć?

Podstawowym problemem jest nierówne nakładanie makijażu. Dotyczy to podkładu, ale również tuszu do rzęs. Jeśli nieumiejętnie nakłada się podkład lub tusz powstają grudki i nierówności wyglądające zdecydowanie bardzo nieestetycznie. Jak można ich uniknąć?

Niewątpliwie, kluczowe jest doświadczenie. Po pewnym czasie nierówności w nakładanym makijażu jest coraz mniej, jednak tylko wtedy, gdy używa się odpowiednich pędzli. Obecnie dostępnych jest wiele pędzli czy to do podkładu czy też do tuszu.

Wydaje się, że najlepiej jest stosować dodatki dołączane do kosmetyków. Jeśli kupujemy na przykład przykładowy produkt nanolash: https://cosibella.pl/product-pol-588-Nanolash-Eyelash-Conditioner-Odzywka-Do-Rzes-3-ml.html, używajmy tego, co jest do niego dołączone. Na przykład zdarza się, że pędzel zużywa się szybciej niż tusz nanolash. W takim przypadku należy dokupić pędzel przeznaczony dokładnie do danego typu tuszu. Dokładnie tych samych wskazówek należy przestrzegać jeśli chodzi o nakładanie podkładu. Kategorycznie należy natomiast unikać zastępowania pędzli dłońmi, gdyż do niczego dobrego to nie prowadzi.

Post navigation