Naturalne olejki do pielęgnacji twarzy

Zanieczyszczone powietrze, mała ilość snu, szybkie tempo życia – to wszystko negatywnie wpływa na wygląd skóry twarzy. Aby zapewnić cerze optymalną pielęgnację wcale nie trzeba sięgać po ekskluzywne kremy. Naturalne olejki do twarzy pozwalają zadbać o każdy rodzaj skóry.

Olejek odpowiedni do typu cery

Właściwości naturalnych olejków do twarzy pozwalają oczyszczać, nawilżać i odżywiać skórę dbając o jej dobrą kondycję. Jednak, aby osiągnąć pożądany efekt, należy dokonać wyboru odpowiedniego oleju.

Cery tłusta, mieszana i trądzikowa wymagają pielegnacji olejami suchymi, czyli nie zostawiającymi filtra. Skóra sucha potrzebuje olejków, które zostawiają warstwę ochronną. Oto kilka najpopularniejszych olejków do twarzy.

Olej kokosowy – nawilża i wygładza skórę, przyjemnie pachnie. Polecany do każdego typu cery, szczególnie do suchej. Pomaga zwalczyć trądzik, nie zapycha porów i wygładza zmarszczki.

Naturalny filtr UV

Olej arganowy najlepiej sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, bo ma ciężką konsystencję. Odżywia i nawilża skórę.

Olejek migdałowy polecany jest cerze wrażliwej. Dzięki delikatnej konsystencji nie zapycha porów i dobrze nawilża. Źródło witamin A i E, łagodzi stany zapalne.

Post navigation