Naturalne odżywki do włosów

odzywkiUżywając naturalnych odżywek do włosów musimy stosować się do kilku ważnych zasad. Jakie naturalne składniki powinniśmy zastosować do naszego typu włosów?

Naturalne odżywki do włosów

Awokado

Awokado idealnie nadaje się do włosów przesuszonych, ponieważ dostarcza im niezbędnych witamin i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Odżywkę z awokado należy wymieszać z ziółkiem i nałożyć na umyte włosy. Następnie, aby zachować ciepło na głowę należy nałożyć czepek lub ręcznik. Jednak pamiętajmy, aby odżywkę tą zmyć po 20 minutach ciepła wodą.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z przesuszonymi czy kruchymi włosami. Użyty jako odżywka sprawi, że nasze włosy się zregenerują i będą nawilżone. Odżywkę wystarczy podgrzać w naczyniu z ciepła woda i nałożyć na włosy na 30 minut. Odżywkę to możemy użyć 2 razy w tygodniu.

Jajko i oliwa

Odżywka do włosów z jajka i oliwy pomoże zregenerować się naszym cebulkom włosowym. Jajko ubijamy z 2 łyżkami oliwy i dokładnie wmasowujemy w skórę głowy. Owijamy ręcznikiem lub czepkiem na około 20 minut. Nie zapomnijmy spłukać odżywki z włosów. Jeżeli chcemy utrwalić efekt należy ten zabieg powtarzać i to najlepiej co 2 tygodnie.

Post navigation