Naparstnica, serdecznik, głóg i mniszek – zioła na poprawę krążenia

Zaburzone krążenie krwi w nogach jest przyczyną wielu dolegliwości. Przykładem takich objawów są nieestetyczne żylaki, wszelkiego rodzaju bóle, kurcze, uczucie nacisku i ciężkości nóg. Jednym ze sposobów, by zapobiegać tym nieprzyjemnym dolegliwościom jest stosowanie naturalnych środków poprawiających krążenie. Wśród tych środków zdecydowanie najpopularniejsze są wszelakie zioła na poprawę krążenia od Lekinatury.pl.

Jednym z bardziej znanych ziół jest naparstnica. Ta pospolita roślina o pięknych różowych kwiatach zawiera w swych liściach digitoksynę – bardzo silną truciznę. Ta substancja, gdy jest stosowana w niewielkich ilościach, może korzystnie wpływać na serce i przepływ krwi. Serdecznik pospolity zawiera podobną substancję czynną, co naparstnica. Jednakże, jej działanie jest dużo słabsze i mniej toksyczne, i dzięki temu liście serdecznika można stosować w różnego rodzaju naparach i herbatach.

Głóg to z pewnością najpopularniejszy składnik wszelkiego rodzaju herbatek na poprawę krążenia. Substancja czynna obecna w kwiatostanach głogu poprawia krążenie wieńcowe i reguluje zaburzenia rytmu serca (w tym tachykardię).

Zaskakującym faktem jest, że pospolity mniszek lekarski, czyli tak zwany „mlecz” jest również skutecznym ziołem na poprawę krążenia! Mniszek jest bogaty w taniny – substancje, które poprawiają krążenie w naczyniach wieńcowych. Działają również uspokajająco i kojąco. Najwięcej tanin znajduje się w żółtych kwiatach mniszka.

Post navigation