Co musi posiadać wizażystka?

Niewątpliwie, każda wizażystka powinna być wyposażona w co najmniej kilka podstawowych kosmetyków służących do makijażu. Oczywiście, im jest ich więcej tym lepiej, jednak co jest absolutnie niezbędne?

Znaczenie podkładu

Specjaliści są zgodni co do tego, że najistotniejszy jest podkład. To od niego bowiem zaczyna się robienie makijażu i to on przede wszystkim decyduje o efekcie końcowym. Niewątpliwie, im więcej posiada się w kufrze wizażysty odcieni podkładu tym lepiej. Jednakże, wysokiej jakości podkłady są przeważnie niezwykle kosztowne, dlatego też, wizażystki które nie pracują jeszcze zbyt długo często nie mają pieniędzy, aby kupić ich dostateczną ilość. Co wtedy zrobić?

W takiej sytuacji trzeba zadbać o to, aby kufer wizażysty wypełnił się podkładami o różnych poziomach jasności. Powinien być tam podkład bardzo ciemny, bardzo jasny, jak i wypośrodkowany. W ten sposób można poradzić sobie z brakiem wielu odcieni podkładu poprzez mieszanie ciemnych z jasnymi.

Co oprócz podkładu?

Oczywiście, wizażystka musi posiadać wysokiej jakości tusz do rzęs czy też odpowiednie cienie do powiek. Jeśli chodzi o tusz, właściwie wystarczy jeden, o ile jest wydajny. Cieni lepiej mieć jednak nieco więcej.

Post navigation