Moda rodem z lasu

kosmetyk-do-brodyOd paru lat z wielkim przytupem weszła na salony nowa moda. I to o tyle specyficzna, że tym razem dotyczy ona mężczyzn. Zapanował bowiem trend do posiadania brody. Ale nie byle jakiej brody, tylko prawdziwej, gęstej i długiej brody, przywodzącej na myśl rozbójnika Rumcajsa ze znanej czechosłowackiej bajki. Dość powiedzieć, że sam trend doczekał się nazwy wyglądu „na drwala”.

Na pierwszy rzut oka dodanie takiego elementu do zewnętrznego wyglądu mężczyzny nie wydaje się sprawą trudną. No bo przecież wystarczy przestać się golić a broda sama wyrośnie i z dnia na dzień będzie się wydłużała. To jednak dopiero początek całej zabawy.

Trudności zaczynają się w momencie gdy włosy na brodzie osiągają już kilka centymetrów i zaczynają wyraźnie odstawać od twarzy. Wtedy niezbędne dla utrzymania jej schludnego wyglądu są kosmetyki do brody. No chyba, że ktoś chce wyglądać w sposób przywodzący na myśl bezdomnych lub rozbitka na bezludnej wyspie.

Efekt działania kosmetyków do brody jest w gruncie rzeczy dość prosty. Po pierwsze włosy mają być zdrowe, nawilżone i sprężyste. Po drugie mają układać się w odpowiedni sposób. Po trzecie wreszcie kosmetyki mają działać także na skórę, tak aby nie była sucha. Wartością dodaną kosmetyków jest też przyjemny zapach jaki nadają.

Post navigation