Leki ziołowe na wrzody żołądka

Jeśli ktoś cierpiał na wrzody żołądka i dwunastnicy, to wie doskonale, co oznaczają te dolegliwości i jak trudno jest z nimi walczyć. I doskonale też wie, że ból potrafi być nie do wytrzymania.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy nie jest schorzeniem rzadkim. Występuje bardzo często. Wrzody powstają po pojawieniu się ubytku ściany żołądka albo dwunastnicy. Ubytek przechodzi następnie poza warstwę błony śluzowej skąd dociera do mięśni. Może także na wylot przebić ścianę przewodu pokarmowego. Najczęstszą przyczyną choroby wrzodowej są bakterie Heliccobacter pylori.Wrzody częściej mają mężczyźni, a choroba atakuje między 20-tym a 50-tym rokiem życia. Rzadko, ale spotyka się ją u dzieci i osób starszych.

Leki ziołowe, które są stosowane w leczeniu wrzodów działają przede wszystkim osłaniająco na uszkodzoną błonę śluzową żołądka. Ich działanie jest przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne, przeciwkrwotoczne. Regenerują także ubytki ściany przewodu pokarmowego. Oprócz leków ziołowych pacjenci powinni stosować odpowiednią dietę.

Pacjenci jesienią i wczesną wiosną powinni pić odpowiednie napary z ziół. Lekarze polecają taki preparat ziołowy jak Gastrobonisan czy Apibon. Ten drugi środek nie tylko działa osłaniąjąco, leczy też wrzód trawienny, ma właściwości przeciwbakteryjne. Wrzody należy leczyć, ponieważ są pierwszym krokiem do raka żołądka.

Więcej o lekach ziołowych przeczytasz na stronach specjalistycznych; np. producenta leków ziołowych Leki Natury.

Post navigation