Laserowe usuwanie owłosienia

Zabiegi depilacji laserowej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Możliwość długotrwałego usunięcia włosów kusi szczególnie osoby borykające się z problemami związanymi z wrastaniem i nadmiernym porostem owłosienia.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Laserowa depilacja to zabieg polegający na usunięciu (znajdującego się w fazie wzrostu) owłosienia, zlokalizowanego w różnych okolicach ludzkiego ciała. Zachodząca w czasie nagrzewania laserem selektywna fototermoliza pozwala na usunięcie dużej części zbędnego owłosienia już po pierwszej serii. By zabieg charakteryzował się długotrwałością, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów (co 6-12 tygodni).

Czy trwałość jest możliwa?

Nie każda klientka zdaje sobie jednak sprawę, że depilacja laserowa nie powoduje trwałego i pełnego usunięcia owłosienia. Wiązka laserowa działa jedynie na włosy znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu, a także te zawierające odpowiednią ilość melaniny. W związku z tym depilacja włosów blond oraz rudych jest mniej efektywna niż ich ciemniejszych odpowiedników. jednakże nie podlega dyskusji fakt, iż depilacja laserowa w Laserland to doskonała okazja na skuteczne pozbycie się owłosienia.

Depilacja laserowa, jak każdy zabieg kosmetyczny posiada przeciwwskazania do jego stosowania. Z depilacji nie powinny korzystać kobiety w ciąży, zażywające leki fotouczulające, a także chorujące na różnego rodzaju nowotwory (nie tylko skóry).

Post navigation