Kulki smartballs w profilaktyce nietrzymania moczu


kulki gejszyyNietrzymanie moczu staje się powszechną dolegliwością, która obniża jakość codziennego życia, stając się przyczyną niezręcznych sytuacji oraz powodem kompleksów i niejednokrotnie stanów depresyjnych u kobiet. Podobne reakcje mają miejsce zwłaszcza u kobiet w młodym wieku, które nie są w stanie pogodzić się ze swoją niedołężnością wynikającą z towarzyszącej im przypadłości.

Wsparcie dla kobiet z podobnym problemem

Kobiet cierpiących na inkontynencję jest wiele, jednak nie wszystkie zgłaszają się ze swoim kłopotem do specjalisty – nietrzymanie moczu stanowi bowiem krępujący problem, który niejedna kobieta ukrywa. Stosowanie wkładek lub podpasek wchłaniających mocz i niwelujących towarzyszący mu zapach jest działaniem skutecznym w odniesieniu do objawów. Warto jednak podjąć czynności zmierzające do ograniczenia przyczyn tej dolegliwości.

Wzmacnianie mięśni dna miednicy – sposoby

Oddziaływanie na mięśnie Kegla staje się kluczowym zabiegiem, pomagającym w profilaktyce nietrzymania moczu. Powszechnie znane naprzemienne zaciskanie i rozluźnianie mięśni wpływa na ich wzmocnienie i uelastycznia, znacząco poprawiając zdolność utrzymywania moczu.
Stosunkowo nowym, lecz wyjątkowo skutecznym sposobem na zwiększenie efektywności podobnych ćwiczeń jest zastosowanie kulek Lelo, które wibrują, wywołując podobny efekt co wspomniane powyżej ćwiczenia.

Post navigation