Które zioła działają moczopędnie?

Toksyny znajdujące się obecnie w większości produktów spożywczych wpływają bardzo niekorzystnie na stan zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita rezygnacja z tradycyjnego pożywienia na rzecz produktów organicznych, naturalnych. Niestety takie produkty są dosyć drogie, a więc nie każdą osobę stać na taki wydatek. Świetnym sposobem mogą być zioła moczopędne Leki Natury, które usuwają z organizmu większość toksyn. Na które zatem rośliny warto zwrócić uwagę?

Pokrzywa

To najbardziej znane zioło posiadające właściwości moczopędne. Wspomaga wydalanie nie tylko zbędnego mocznika, ale również chloru z organizmu.

Czarny bez

Owoce czarnego bzu oraz produkowany z nich sok posiada właściwości silnie odtruwające i wspomagające pozbycie się szkodliwych resztek przemiany materii. Czarny bez zawiera w swoim składzie spore ilości witaminy C, która wspomaga prawidłowe działanie układu odpornościowego.

Mniszek lekarski

Liście tej rośliny zwanej potocznie mleczem, działają nie tylko moczopędnie, ale również odtruwająco. Regularne picie naparu z tej rośliny usprawnia pracę takich narządów wewnętrznych jak nerki oraz trzustka.

Regularne picie ziół o działaniu moczopędnym wpływa bardzo korzystnie na stan zdrowia pod warunkiem nieprzekraczania zalecanej dziennej dawki. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, iż zioła pite w nadmiarze mogą niestety w niekorzystny sposób wpłynąć na zdrowie, dlatego też należy mieć tego świadomość.

Post navigation