Jakie korzyści niesie ze sobą błonnik w tabletkach?

Popularnym, a zarazem bezpiecznym składnikiem tabletek, które wspomagają odchudzanie jest błonnik, który jest niezwykle ważny dla przemiany materii.

Błonnik w tabletkach

Dla organizmu ważna jest zarówno jest nierozpuszczalna, jak i rozpuszczalna postać. Taki błonnik pozyskuje się z roślin takich jak: pektyny, glukomannan, ksantan, agar-agar, wyciągi z: alg, ananasa, buraków, jabłek, fasoli i słonecznika. Błonnikowe włókniny wiążą duże ilości wody, tak więc pęcznieją w żołądku, tym samym rozciągając jego ściany i dając prawdziwe poczucie sytości. Opóźniają one również moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek tak więc odczuwalnie przedłużają uczucie nasycenia. Działanie opisywanych substancji w dużej mierze zależy od zdolności wchłaniania przez nie wody, czyli od powiększania objętości. Na pierwszym miejscu w takim rankingu plasuje się glukomannan.

Odchudzanie – kolejne korzyści z błonnika

Rozpuszczalne frakcje błonnika wytwarzają żel, który wypełnia żołądek, ale pokrywa również ściany górnego odcinka przewodu pokarmowego. Żel ten znacznie spowalnia wchłanianie węglowodanów i zwiększa wiązanie i wydzielanie kwasów żółciowych (tym samym zmniejszając ich wchłanianie zwrotne przez organizm). Natomiast nierozpuszczalne frakcje błonnika przedostają się przez cały przewód pokarmowy w stanie właściwie niezmienionym. Dzięki temu oczyszczaj go i eliminują wszelkie zalegające resztki. Dlatego też frakcje nierozpuszczalne pomagają w zwalczaniu przewlekłych zaparć (które występują podczas odchudzania).

Post navigation