Jaki olej do twarzy wybrać?

W drogeriach kosmetycznych można znaleźć bardzo duży wybór różnego rodzaju olejów. Choć jest w czym wybierać przed decyzją o zakupieniu olejku do twarzy, należy dokładnie przemyśleć sprawę i sprawdzić, jaki produkt tak naprawdę jest potrzebny skórze.

Warto zacząć od tego że na rynku dostępne są oleje rafinowane oraz nierafinowane. Rafinowane sprawdzą się w przypadku osób z cerą wrażliwą oraz alergików, one są poddawane procesowy ekstrakcji, dlatego mają nieco mniej składników odżywczych, oczywiście nie oznacza to, że będą nieskuteczne, po prostu są mniej treściwe. Oleje nierafinowane są nieoczyszczone, dlatego zawierają więcej substancji odżywczych, witamin i kwasów tłuszczowych.

 

Jaki olejek kupić?

Oleje do twarzy należy wybrać mając na uwadze potrzeby swojej skóry, dobrze sprawdza się na przykład olej arganowy, olej różany, olej winogronowy, każdy ma inny skład i działanie. Olejki pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry, także bez wątpienia warto je stosować. Oczywiście należy dopasować go do aktualnych potrzeb skóry, warto zdawać sobie sprawę również z tego, że z biegiem czasu cera może się zmieniać. Warto też rozróżniać oleje od olejków – oleje zawierają kwasy tłuszczowe nasycone lub nienasycone, bardzo dobrze wchłaniają się w skórę i nie są tak tłuste, z kolei olejki to mieszanina olejów z innymi składnikami, niestety również syntetycznymi, dlatego warto czytać składy przed zakupem.

 

Oleje to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ są to produkty naturalne, bogate w witaminy, bardzo pozytywnie wpływają na skórę i niewiele kosztują.

Post navigation