Jak samodzielnie zrobić pastę cukrową?

Nie ulega wątpliwości, że depilacja pastą cukrową w Warszawie nie należy do najtańszych zabiegów kosmetycznych. Pasta cukrowa stanowi doskonały sposób depilacji – zarówno w warunkach domowych ( pod warunkiem, że wiemy jak ją samodzielnie wykonać), jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Skuteczność depilacji cukrowej

Pasta cukrowa do depilacji stosowana może być zarówno na gorąco jak i na zimno – w obu przypadkach jest równie skuteczna. Samodzielne zrobienie pasty kosztuje niewiele – wystarczy woda, cukier oraz sok z cytryny. Dla porównania depilacja pastą cukrową w Warszawie w salonie jak Easywaxing, w zależności od miejsca na ciele, to koszt od około 70 zł do nawet 250 zł.

Najprostszy przepis na pastę cukrową

Do przygotowania cukrowej pasty należy przygotować:

– około 60-70 ml wody,

– 2 szklanki cukru,

– około 50 ml soku z cytryny.

Do garnka należy wlać wodę i poczekać aż się zagotuje. Następnie można dodać sok z cytryny oraz cukier. Całość należy mieszać aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się cukru. Ogień musi być mały, bowiem mieszanka nie może przykleić się do dna garnka. Mieszanka gotowa jest do użycia w momencie, w którym jej barwa przypomina bursztyn. Dla bezpieczeństwa należy odczekać chwilę, aż pasta nieco wystygnie.

Post navigation