Jak rozjaśnić włosy bez wizyty u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów polega na odbarwieniu ich z naturalnego koloru. Jest to zatem najbardziej inwazyjny zabieg pośród wszystkich koloryzacji. Pozbawienie włosów pigmentu w nieumiejętny i zbyt szybki sposób może sprawić, że staną się one bardzo suche i łamliwe. Najbezpieczniej jest więc udać się na rozjaśnianie włosów do sprawdzonego fryzjera. Istnieją jednak również domowe metody rozjaśniania.

Rozjaśnianie włosów – metody chemiczne

Pragnąc w jak najłatwiejszy i najszybszy sposób rozjaśnić włosy, można zaopatrzyć się w rozjaśniacz do włosów. Metoda ta jest dosyć tania, jednak również inwazyjna – może zniszczyć włosy. Istnieje także możliwość uzyskania niepożądanego, ciepłego odcienia włosów. Bardzo ważne jest zatem, aby przed użyciem dokładnie przeczytać ulotkę produktu oraz przeprowadzić test uczuleniowy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie użycie rozjaśniacza w celu rozjaśnienia włosów jedynie o 2 czy 3 tony.

Rozjaśnianie włosów – metody naturalne

Działanie naturalnych metod rozjaśniania włosów jest o wiele wolniejsze, jednak uznaje się je za bezpieczniejsze. Wśród metod tych można wyróżnić rozjaśnianie miodem – miód miesza się z odżywką i nakłada na włosy na noc. Innym sposobem na rozjaśnienie włosów jest stosowanie płukanki z cytryny i rumianku, jednak w tym przypadku również mogą pojawić się niepożądane, rudawe refleksy.

Decydując się na naturalne rozjaśnianie, trzeba wziąć pod uwagę, że zabiegi te trzeba powtarzać często, a ich efekt widoczny jest dopiero po długim czasie.

Post navigation