Feromony – tajemnicze substancje

Świat damskich i męskich uczuć jest bardzo skomplikowany – wiele osób starało się odpowiedzieć na pytanie jaki jest klucz łączenia się osobników w pary. Jedni twierdzą, że to kwestia dopasowania charakterów, inni zaś są zdania, że najważniejszym czynnikiem, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie jest tak zwana „chemia”, czyli nic innego jak działanie feromonów.

Co to są feromony?

Feromony najprościej można określić jako substancje chemiczne produkowane przez organizm, dzięki którym w swoisty sposób przyciąga się osoby płci przeciwnej. Warto wiedzieć o tym, że świat feromonów nie dotyczy tylko i wyłącznie człowieka. Również zwierzęta wydzielając feromony łączą się w pary, a niekiedy nawet używają ich w celu zwalczania konkurencji w zalotach do danej partnerki.

Feromony w kosmetykach

Producenci kosmetyków postanowili wykorzystać silne działanie feromonów i zaczęli wytwarzać produkty takie jak żele do mycia czy perfumy zawierające feromony dla mężczyzn. Regularne ich stosowanie ma się przyczynić do wzrostu atrakcyjności i popularności wśród płci przeciwnej. Badania nad skutecznością feromonów zawartych w kosmetykach potwierdzają ich pozytywne działanie. Kosmetyki z feromonami można kupić w wielu sklepach internetowych.

, ,

Post navigation