Depilacja woskiem – czy jest skuteczna?

Depilacja woskiem należy do najbardziej popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia zarówno u kobiet jak u mężczyzn. Zabieg ten oferuje większość gabinetów kosmetycznych. Dlaczego depilacja za pomocą wosku jest tak popularna?

Czym dokładnie jest depilacja woskiem?

Depilacja woskiem to mechaniczny sposób usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy rozgrzanego wosku. Podczas zabiegu usuwa się łodygę włosa wraz z cebulką, dzięki czemu ostateczny efekt jest znacznie dłuższy i trwalszy od golenia. W porównaniu z innymi, oferowanymi obecnie przez gabinety kosmetyczne zabiegami, depilacja woskiem jest stosunkowo niedroga, szybka oraz zdecydowanie najbardziej skuteczna, natomiast jej efekty utrzymują się przez bardzo długi czas.

przygotowanie do depilacji woskiem

Metody depilacji woskiem

Gabinety kosmetyczne jak EasyWaxing oferują dwie metody depilacji z użyciem ciepłego wosku:

– metoda paskowa – stosuje się w niej miękki wosk. Metoda ta polega na nałożeniu wosku ogrzanego do temperatury 36-38 stopniu na owłosioną skórę, a kolejnym etapem jest przyklejenie na wosk fizelinowego paska i szybkie jego zerwanie. Tą metodą depiluje się duże partie ciała, np. nogi, ręce lub plecy.

– metoda bezpaskowa – stosuje się w niej twardy wosk. Przebiega ona w bardzo podobny sposób, jednak różnica polega na tym, że nie stosuje się paska materiału, ponieważ zaschnięty wosk odrywa się bezpośrednio od skóry. Tą metodą depiluje się wrażliwe partie ciała, np. strefę bikini lub pachy.

Post navigation