Po czym poznać dobrego barbera?

Najnowsza moda na noszenie brody u mężczyzn skutkowała otwarciem mnóstwa nowych salonów fryzjerskich wyłącznie dla panów, tak zwanych „barber studio”, albo „barber shop”. Są to miejsca, w których można zadbać o zarost – wystylizować brodę czy wąsy, przyciąć je albo odpowiednio odżywić. Jak w takim gąszczu rozpoznać naprawdę dobry salon, z którego usług będzie można z przyjemnością korzystać Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Dobre narzędzia pracy

Będąc w salonie powinno się zwrócić uwagę na narzędzia pracy. Czy są one utrzymane w czystości i czy barber posiada wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak nożyczki do brody, brzytwy, grzebienie, szczotki, elektryczne maszynki.

Kosmetyki renomowanej firmy

Kolejnym wyznacznikiem są dobrej jakości kosmetyki i produkty do pielęgnacji zarostu. Muszą one być specjalnie dedykowane do włosów na twarzy, fryzjer nie powinien korzystać ze zwykłych preparatów do mycia głowy.

Klimat lokalu

Jednym z ważnych elementów jest również atmosfera panująca w lokalu. Dobry salon będzie również miłym miejscem spotkań, w którym swobodnie można porozmawiać na różne męskie tematy i napić się kawy. Wielu mężczyzn czerpie przyjemność ze swobodnej pogawędki w trakcie zabiegu.

Post navigation