Balsamy do brody

balsam do brodyJuż od kilku lat można zaobserwować tendencję do coraz większej popularności męskiego zarostu – zwłaszcza brody. Jednak aby broda prezentowała się w sposób elegancki, należy o nią zadbać. Kosmetyki do brody powinny być produktami tak samo niezbędnymi, jak pozostałe produkty pielęgnacyjne. Broda nie tylko ulega zabrudzeniom, ale także przetłuszcza się, a znajdujący się w jej okolicach naskórek regularnie się złuszcza. Dlatego odpowiednia pielęgnacja brody jest obowiązkiem każdego zadbanego mężczyzny.

Jednym z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji brody jest balsam do brody, który w głównej mierze służy do nawilżania zarostu. Kosmetyk należy rozetrzeć w dłoni i delikatnie nałożyć na brodę, a następnie ją rozczesać. Balsamy do brody mają różną konsystencję i niektóre z nich mogą być mniej wydajne, niż na przykład olejki. Ale dodatkową zaletą balsamów do brody jest to, iż mogą służyć także do stylizacji zarostu. Zasada jest prosta – im balsam jest twardszy, tym lepiej będzie służył do modelowania brody.

Zastosowanie balsamu do brody najlepiej sprawdza się w przypadku średniego i dłuższego zarostu, gdyż kosmetyk nie tylko odżywia włosy i stymuluje je do dalszego wzrostu, ale także pozwala ujarzmić niesforne kosmyki. Większość balsamów do brody produkowanych jest  z naturalnych składników, takich jak wosk, lanolina i olejki, które odżywią brodę i zadbają o jej zdrowy wygląd.

Post navigation