Niezwykła moc zapachów: jak wykorzystać olejek goździkowy?

olejek goździkowyJest jednym z tych olejków eterycznych, z których można korzystać zarówno ze względu na zdrowie, jak i w ramach codziennej pielęgnacji. W jaki sposób można wykorzystać moc olejku goździkowego?

Moc korzyści dla zdrowia – goździki a medycyna naturalna

Olejek goździkowy jest jednym z ciekawszych leków, jakie stworzyła natura. Wykorzystywany w aromaterapii od lat, uznanie zdobył m.in. ze względu na swą skuteczność w walce z licznymi problemami żołądkowymi oraz za rolę, jaką odgrywa w walce z próchnicą.

W trosce o piękny wygląd

Z niezwykłej mocy tego olejku eterycznego mogą skorzystać również miłośnicy pięknego wyglądu. Olejek z goździków pomaga w codziennej pielęgnacji skóry, przy czym jego moc docenić powinny przede wszystkim osoby borykające się z uciążliwym trądzikiem. Ponieważ goździki pobudzają skutecznie krążenie krwi, kuracja takim olejkiem pomaga odświeżyć i odmłodzić skórę. Olejek z goździków jest też cenionym dodatkiem do wielu perfum, a jego charakterystyczny zapach cieszy się sporym uznaniem wśród kobiet.

Olejki eteryczne mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Olejek z goździków, który znajduje zastosowanie zarówno w medycynie naturalnej, jak i w kosmetyce, jest na to najlepszym dowodem.

Post navigation